Wpis: Bench Tester i jego możliwości

Dziękujemy za zainteresowanie naszym urządzeniem Bench Tester! Dziś opowiemy Wam nieco więcej o jego możliwościach.

Nowoczesne systemy elektroniczne uruchamiane są w pojeździe informacją cyfrową na magistrali CAN. Po włączeniu zapłonu, komponenty jak na przykład licznik (DASHBOARD) czy elektronika wspomagania kierownicy (EPS), otrzymują na magistrali CAN informacje cyfrowe o włączeniu zapłonu (15 CAN WAKE UP) od jednego z modułów jak GATEWAY czy BCM.

Do tej pory prace z podzespołami elektroniki pojazdowej były możliwe tylko w pojeździe.

BENCH TESTER jest platformą testową emulującą odpowiednie informacje cyfrowe niezbędne do uruchomienia elektronicznych podzespołów poza autem. Dzięki platformie BENCH TESTER mamy możliwość naprawy /diagnozy /programowania /testowania podzespołów elektronicznych bez konieczności posiadania pojazdu.

Dostępne oprogramowania

Ze względu na to, że urządzenie jest stale rozwijane, poniższa lista wkrótce się powiększy, ale sprawdźcie jakie oprogramowania są dostępne dla Was już teraz!

EPS / EHPS

Oprogramowanie EPS/EHPS daje możliwość naprawy /diagnozy /programowania/ testowania elektronicznych i elektroniczno- hydraulicznych pomp układu wspomagania kierownicy.

Po wybraniu danej marki i modelu pojazdu możemy wyświetlić schemat podłączenia danej elektroniki na stole (BENCH) i wysłania do elektroniki odpowiednich informacji cyfrowych o włączeniu zapłonu (15), aby obudzić elektronikę (CAN WAKE UP), a następnie wysłać informacje o uruchomieniu silnika niezbędną do uruchomienia układu wspomagania kierownicy.

 

DASHBOARD

Oprogramowanie DASHBOARD daje możliwość naprawy /diagnozy /programowania /testowania elektronicznych liczników samochodowych.

Po wybraniu danej marki i modelu pojazdu możemy wyświetlić schemat podłączenia danej elektroniki na stole (BENCH) i wysłania do elektroniki odpowiednich informacji cyfrowych o włączeniu zapłonu (15) aby obudzić elektronikę (CAN WAKE UP)

ECU

Do urządzenia bench tester można podłączyć każdą elektronikę stosowaną w pojazdach samochodowych.

Zintegrowane złącze OBD2 pozwala na diagnostykę i programowanie podłączonego urządzenia zewnętrznymi interfejsami i programatorami.

 

 

GEAR

Oprogramowanie GEAR daje możliwość naprawy /diagnozy/ programowania /testowania elektronicznych lewarków zmiany biegów.

Po wybraniu danej marki i modelu lewarka możemy wyświetlić schemat podłączenia danej elektroniki na stole (BENCH) i wysłania do elektroniki odpowiednich informacji cyfrowych o włączeniu zapłonu (15), aby obudzić elektronikę (CAN WAKE UP), a następnie wysłać informacje o włączeniu danego biegu .

 

 

NAVI

Oprogramowanie NAVI daje możliwość naprawy /diagnozy/ programowania /testowania systemów audio i nawigacji samochodowych.

Po wybraniu danej marki i modelu NAVI możemy wyświetlić schemat podłączenia danej elektroniki na stole (BENCH) i wysłania do elektroniki odpowiednich informacji cyfrowych o włączeniu zapłonu (15), aby obudzić elektronikę (CAN WAKE UP), jak również informacji biegu wstecznego to testowania kamery cofania i czujników parkowania.

 

 

READ / WRITE

Oprogramowanie READ / WRITE ECU-TCU pozwala na symulowanie odpowiednich informacji cyfrowo-analogowych i KONFIGURUJE URZĄDZENIE PERFYERYJNE KOMPARATORA „GPT2”. Dwa sygnały GPT1 i GPT2 są tu szczególnie ważne, aby wprowadzić ECU w tryb „włamania” (tak zwany tryb programowania serwisowego BENCH-TSM).

Dzięki urządzeniu BENCH TESTER można korzystać z zewnętrznych oprogramowań do zapisu i odczytu ECU-TCU, takich jak np: PcmFlash, BitBox itp. wykorzystując do tego interfejs PassThru J2534, takie jak: OpenPort 2.0., Głowica Launch, Autel, Vas, Vcx, Mdi i wiele innych.

BENCH TESTER symuluje również sygnały CNF1-BOOT pozwalające programować w trybie BOOT MODE.

 

 

HZ FREQUENCY

Oprogramowanie HZ Frequency pozwala na testowanie urządzeń sterowanych sygnałami cyfrowymi PWM.

Mamy możliwość konfigurowania indywidualnego wypełnienia i częstotliwości PWM. BENCH TESTER posiada wyjścia PWM 0-5V niskoprądowe i PWM 0-24V wysoko prądowe. 

Operator ma możliwość konfigurowania oprogramowania do własnych potrzeb tak, aby jak najskuteczniej wykorzystywać możliwości urządzenia BENCH TESTER PRO.

 

MAGNETTO – CAN

BENCH TESTER dysponuje również bardzo rozbudowanym CAN ANALIZATOREM.

Oprogramowanie do analizy magistrali sieci CAN posiada między innymi:

 • 2- KANAŁOWY ANALIZATOR CAN
 • CAN GATEWAY
 • CAN FD
 • HAKOWANIE MAGISTRALI CAN
 • UDS SKANER
 • BDC
 • ANALIZA GRAFICZNA CAN
 • ANALIZA CZASOWA CAN
 • MOŻLIWOŚĆ FILTROWANIA CAN
 • WYSYŁANIE DANYCH CAN
 • i wiele innych funkcji, które pozwalają na zapoznanie się z informacjami przesyłanymi na magistrali CAN od A do Z
Już wkrótce opowiemy Wam więcej o kolejnej opcji naszego urządzenia, jaką jest moduł do testowania nastawników VGT!