Poprzedni
Następny

CHIP TUNING ŁÓDŹ

Chiptuning Łódź

Chip tuning samochodów, chiptuning motocykli Łódź, hamownia

Chiptuning polega na zwiększeniu mocy i momentu obrotowego poprzez odpowiednie modyfikacje programowe. Nowoczesne systemy silników spalinowych sterowane są elektronicznie. Producenci pozostawiają spory margines, który pozwala nam na bezpieczny chiptuning o przyrostach mocy około 25% bez ingerencji w podzespoły mechaniczne silnika.

W swojej ofercie posiadamy Hamownię Podwoziową Obciążeniową renomowanej firmy dynoKRAFT, która różni się od hamowni inercyjnych większymi możliwościami pomiarowymi, a zarazem dokładniejszą weryfikacją poszczególnych parametrów pracy silnika. Posiadamy również możliwość pomiarów aut z napędem 4×4 – hamownia dynoPro.

Mamy 6 opcji pomiarowych na Hamowni Obciążeniowej:

– inertial – pomiar inercyjny polega na rozpędzeniu auta na hamowni. Obciążeniem silnika są opory mechanizmu napędowego, opory toczenia – masa rolek. Czas pomiaru to około 10-30 sekund.

W poniższych trybach pomiaru obciążeniem silnika jest hamulec elektrowirowy. Czas pomiaru jest nieograniczony.

– Steady RPM – pomiar przy stałych obrotach, jakie zadamy w software hamowni

– Ramp – pomiar w trybie ramp jest pomiarem odpowiadającym pomiarowi na drodze. Mamy możliwość ustawienia nachylenia drogi.

– Brake mode – pomiar w trybie brake mode pozwala nam płynnie regulować obciążenie silnika.

– Sequencer – pomiar sekwencjonalny. Możliwość pomiaru zaprogramowanego trybu.

– Step – pomiar w zaprogramowanych krokach obrotów względem obciążenia.


Magnetto – tuning samochodów, chiptuning motocykli, hamownia – Łódź

Chiptuning samochodów Łódź

Każdy chiptuning zaczynamy od diagnostyki i kontroli podzespołów sterowania silnika, między innymi parametry:

– turbosprężarki

– wtrysków

– stopnia zanieczyszczenia filtra cząstek stałych

– analiza spalin

– i wiele innych

Specjalistyczny sprzęt, doświadczenie i hamownia obciążeniowa pozwalają nam na diagnostykę i weryfikację pełnej sprawności pracy danej jednostki napędowej.

Hamownia ŁódźPrzy pomiarach na hamowni obciążeniowej mamy możliwość weryfikacji parametrów przy maksymalnym potrzebnym obciążeniu silnika.

Aby poprawnie wykonać chiptuning potrzebny jest również pomiar logów dynamicznych, na których będziemy bazować modyfikując oprogramowanie, aby uzyskać jak najlepsze parametry pracy silnika.

Dowiedz się więcej

Wieloletnie doświadczenie w diagnostyce  i naprawie elektroniki pojazdowej pozwala nam szybko zdiagnozować i wyeliminować usterki stwierdzone przy pomiarze danej jednostki.

Podstawą do wykonania modyfikacji chiptuningu jest 100% sprawność silnika jak i jego podzespołów.

Zajmujemy się również serwisem i wyłączaniem filtrów cząstek stałych DPF, FAP jak również zaworów EGR i systemów AdBlue. 

Gdy już mamy pewność 100% sprawności danego silnika, kolejnym krokiem aby wykonać chiptuning jest odczyt zawartości oprogramowania z jednostki sterującej silnika ECU. 

Odczyt wykonujemy poprzez złącze diagnostyczne OBDII lub porty BDM, J-TAG, BOOT-mode.

Mając już odpowiednio odczytaną zawartość oprogramowania, możemy zacząć jego modyfikację, w szczególności bazując na pomiarach logów dynamicznych.

Z map znajdujących się w oprogramowaniu mamy możliwość wyliczenia jaką moc (HP) i moment obrotowy (NM) możemy uzyskać z 1mg paliwa, dzięki czemu precyzyjnie obliczamy stosunek mieszanki paliwowo-powietrznej pozwalającej nam uzyskać oczekiwane i przewidziane przyrosty HP i NM.

Oczywiście jest wiele innych map, które trzeba przeanalizować i dostosować, aby uzyskać jak najlepsze parametry pracy silnika.

Po wgraniu odpowiednio zmodyfikowanego oprogramowania ponownie przystępujemy do pomiarów i logów dynamicznych na hamowni w trybie steady rpm (stałych obrotów), aby przeanalizować parametry pracy silnika i ewentualnie wprowadzić poprawki. Pomiarów jest kilka w różnym zakresie obrotów i obciążenia. Jeżeli pomiary i parametry pracy silnika są prawidłowe przełączamy tryb hamowni w analizę drogową, tzw. ramp i dokonujemy pomiarów mocy i momentu obrotowego w całym zakresie obrotów silnika.

Hamownia Łódź - wykres z hamowni