Serwisowanie filtrów cząstek
W ramach oferty zajmujemy się wyłączaniem i serwisowaniem filtrów cząstek DPF, FAP,GPF, OPF, układu ADBLUE, usuwaniem kodów błędów DTC oraz zaworu EGR, EVAP, EXHAUST FLAP, SAP, TVA, LAMBDA/o2, FLAPS/SWIRL, MAF, SPEED LIMITER, IMMO, w samochodach osobowych i ciężarowych wielu marek. Rozwiązanie to pomaga na całkowitym, programowych odłączeniu obsługi tych podzespołów lub ewentualnej wymianie ich na nowe.

Wyłączanie, serwis ADBLUE, DPF, FAP, EGR, DTC
AdBlue – DEF (Diesel Exhaust Fluid) – potocznie znany jako AdBlue, układ znajdujący się w samochodach z silnikiem diesla, do którego wlewa się płyn o tej samej nazwie. Preparat ten ma za zadanie oczyszczanie spalin, miesza się również naturalnie ze spalinami. Na niektórych stacjach płyn ten można zatankować jak paliwo. Dostępny jest również do kupienia w butelkach.
FAP ‒ Filtre à Particules, DPF – Diesel Particule Filter, jest to filtr cząstek stałych, który montowany jest w układach wydechowych silników wysokoprężnych. Zadaniem tego filtru jest oczyszczanie spalonych gazów, ze szkodliwych dla środowiska cząstek, a także sadzy i popiołu.
EGR – Exhaust Gas Recirculation, jest to zawór, którego zadaniem jest recyrkulacja spalin tak, aby umożliwić jak najbardziej skuteczne usunięcie zawartości szkodliwych tlenków azotu, poprzez obniżenie temperatury w komorach, co wpływa na spowolnienie spalania. Niestety, bardzo często jest on powodem wielu usterek, m.in. przyczynia się do obniżenia mocy silnika w razie awarii. Wielu właścicieli aut decyduje się na jego całkowite zaślepienie powiązane z koniecznością programowego wyłączenia w komputerze sterującym pracą silnika (ECU).
DTC – Diagnostic Trouble Code, są to informacje powiadamiające o awarii danego układu sterowania pracą silnika.
GPF – nazywane są również w skrócie OPF od słów Oto Partikelfilter, filtr montowany w silnikach benzynowych, jego zadaniem jest oczyszczenie spalin między innymi ze szkodliwych wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych i tlenków metali.
EVAP – monitorowanie układu odprowadzania par paliwa.
EXHAUST FLAP ‒ klapa, przepustnica spalin w układzie wydechowym.
SAP ‒ wtórny system wtrysku powietrza do układu wydechowego, ma za zadanieoczyszczanie układu wydechowego z resztek sadzy.
TVA ‒ przepustnica regulująca przepływ dostarczanej masy powietrza do jednostki napędowej.
LAMBDA/o2 ‒ czujnik mierzący stosunek równoważności powietrze-paliwo, ogólnikowo czujnik stosowany do pomiaru stężenia tlenu w spalinach, jak i również do diagnozowania wkładu katalitycznego, często katalizator jest usuwany i musi być to zakończone programowym wyłączeniem 2 sondy lambda.
FLAPS/SWIRL ‒ klapy zawirowujące, montowane są w kolektorach dolotowych. Ich zadaniem jest wprowadzanie strumienia powietrza w turbulencje, szczególnie na biegu jałowym mniej więcej do 2000 RPM silnika, na niskich obrotach silnika. Klapy wirowe poprawiają skuteczność mieszania się powietrza z paliwem, co wpływa na odpowiednie spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej.
MAF ‒ przepływomierz masowego powietrza, jego zastosowaniem jest pomiar ilości powietrza dostarczonego do silnika spalinowego.
SPEED LIMITER ‒ jak sama nazwa mówi, jest to ograniczenie maksymalnej prędkości pojazdu.
IMMO ‒ Immobilizer, jest to elektroniczne zabezpieczenie pojazdu przed niepowołanym uruchomieniem i ewentualną kradzieżą.
Każdy z tych systemów może być dezaktywowany programowo z komputera sterowania danej jednostki napędowej. Choć są to elementy współgrające z sobą i zostały wprowadzone do systemów sterowania, aby poprawić pracę silnika spalinowego, to często ich dezaktywacja jest stosowana, najczęściej przy modyfikacjach silnika tak zwanego ChipTuningu.